2025-ci ildə Bakıda 2546 yol-nəqliyyat hadisəsi qeydə alınıb
Ötən il ərzində paytaxt yollarında quraşdırılmış videomüşahidə kameralarının əhatə dairəsində 2546 yol-nəqliyyat hadisəsi qeydə alınıb.
"The Daily Baku" xəbər verir ki, bu barədə Daxili İşlər Nazirliyinin Nəqliyyatı İntellektual İdarəetmə Mərkəzinin məlumatında bildirilib.
"Bu qəzaların təhlili göstərib ki, yüksək sürət, svetoforun qadağanedici işarəsində hərəkət etmə, ara məsafəsinin gözlənilməməsi, yol nişanlarının tələbinin pozulması və sürücü diqqətsizliyi əsas səbəblərdir. Hadisələr daha çox avtomobillərin intensiv hərəkət etdiyi mərkəzi küçə və prospektlərdə, Ziya Bünyadov, Heydər Əliyev, Babək, 8 Noyabr, Tbilisi prospektlərində, Bakı-Sumqayıt, Aeroport, Sabunçu-Zabrat şoselərində və digər yollarda baş verib", - məlumatda vurğulanıb.

В Баку в 2025 году было зафиксировано 2546 дорожно-транспортных происшествий
За прошедший год в зоне действия установленных на дорогах столицы камер видеонаблюдения было зафиксировано 2546 дорожно-транспортных происшествий.
Об этом сообщает Центр интеллектуального управления транспортом Министерства внутренних дел, передает газета «The Daily Baku».
«Анализ этих аварий показал, что основными причинами являются превышение скорости, проезд на запрещающий светофор, несоблюдение дистанции, нарушение дорожных знаков и невнимательность водителя. Инциденты происходили преимущественно на центральных улицах и проспектах с интенсивным движением, на проспектах Зии Бунядова, Гейдара Алиева, Бабека, Ноябра 8, Тбилиси, Баку-Сумгаит, Аэропорт, Сабунчу-Забрат и других дорогах», — подчеркивается в сообщении.