2025-ci ildə Bakıda 2546 yol-nəqliyyat hadisəsi qeydə alınıb
Ötən il ərzində paytaxt yollarında quraşdırılmış videomüşahidə kameralarının əhatə dairəsində 2546 yol-nəqliyyat hadisəsi qeydə alınıb.
"The Daily Baku" xəbər verir ki, bu barədə Daxili İşlər Nazirliyinin Nəqliyyatı İntellektual İdarəetmə Mərkəzinin məlumatında bildirilib.
"Bu qəzaların təhlili göstərib ki, yüksək sürət, svetoforun qadağanedici işarəsində hərəkət etmə, ara məsafəsinin gözlənilməməsi, yol nişanlarının tələbinin pozulması və sürücü diqqətsizliyi əsas səbəblərdir. Hadisələr daha çox avtomobillərin intensiv hərəkət etdiyi mərkəzi küçə və prospektlərdə, Ziya Bünyadov, Heydər Əliyev, Babək, 8 Noyabr, Tbilisi prospektlərində, Bakı-Sumqayıt, Aeroport, Sabunçu-Zabrat şoselərində və digər yollarda baş verib", - məlumatda vurğulanıb.

2,546 traffic accidents were recorded in Baku in 2025
Over the past year, 2,546 traffic accidents were recorded within the coverage area of ​​video surveillance cameras installed on the roads of the capital.
"The Daily Baku" reports that this was reported by the Center for Intelligent Management of Transport of the Ministry of Internal Affairs.
"The analysis of these accidents showed that high speed, driving at a prohibitory traffic light, failure to observe the distance, violation of road signs and driver inattention are the main reasons. The incidents occurred mostly on central streets and avenues with intensive traffic, on Ziya Bunyadov, Heydar Aliyev, Babek, 8 Noyabr, Tbilisi avenues, Baku-Sumgayit, Airport, Sabunchu-Zabrat highways and other roads," the information emphasized.